CMS WordPress

WordPress to system zarządzania treścią (czyli CMS – Content Management System), przeznaczony głównie do pisania blogów,  choć często jest także wykorzystywany do tworzenia “zwykłych” stron internetowych.
Ja swoje blogi też mam na WordPressie. Choć nie korzystam z platformy WordPress.com, gdzie prosto i za darmo można założyć własny blog.  Wprawdzie wrzuciłam tam archiwalne, przeniesione z Bloxa treści (archiwum tego bloga jest tu: Moja ściąga z Visual Studio), ale na bieżąco tworzę już we własnej domenie marzatela.pl

W ten sposób mam zdecydowanie większe możliwości w decydowaniu o całym układzie blogu, a ja nie lubię ograniczeń. Wprawdzie można wykupić dostęp do wyższych planów, ale skoro mam już płacić, to sama chcę decydować o wszystkim. Choć w moim przypadku jest to o tyle prostsze, że i tak wykupuję serwer pod stronę firmową, dodatkowym kosztem jest tylko domena.
W każdym razie – kategoria WordPress na tym blogu będzie poświęcona właśnie różnym możliwościom dostępnym zarówno w pełnej wersji jak i tej dostępnej w wersji darmowej blogów.


Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

Skomentuj