Motywy

Przy tworzeniu nowego blogu możemy od razu wybrać szablon korzystając z gotowych motywów. Można też skorzystać z motywu domyślnego, a potem (w dowolnym momencie) pobrać i uaktywnić inny. Możliwości jest wiele.

Ja korzystam z motywu Twenty Sixten:

Pamiętajmy też o tym, że konkretny motyw (czyli szablon) to przede wszystkim ustawienia strony – czyli ilość kolumn, ustawienia menu, bocznej szpalty, czcionki itp.itd. Każdy taki gotowiec możemy zindywidualizować i dostosować do własnych potrzeb czy zmienić jego wygląd. I wcale nie jest potrzebna do tego znajomość CSS, można to wszystko poustawiać za pomocą prostego formularza – dostęp poprzez Wygląd –> Dostosuj

Tożsamość witryny

 • Logo
  Logo powinno być obrazkiem o wymiarach 240 x 240 pikseli, ale sam obrazek możemy przyciąć, zmienić rozmiar, wyrównać, przesunąć. Robimy to poprzez edycję linii widocznej na wybranym obrazku (część obrazku zaszarzona będzie niewidoczna)Przeciągając małe kwadraciki położone pośrodku linii (oznaczone strzałkami 1) – możemy dopasować ten fragment obrazka, który ma być  widoczny. Kwadracik w prawym dolnym rogu (strzałka 2) – zmniejszamy/powiększamy proporcjonalnie cały obrazek.
 • Tytuł i opis witryny
  -czyli tekst, który ma być widoczny u góry.
  – można pominąć, odhaczając checkbox
 • Ikona witryny
  – ikona to obrazek, który jest widoczny na karcie w przeglądarce internetowej
  zasady wstawiania ikony są takie same jak w przypadku loga, tylko preferowane wymiary to 512 x 512 pikseli.Po wprowadzeniu zmian – pamiętajmy o naciśnięciu przycisku Publikuj, zapisującego nowe ustawienia.

Kurs WordPress - tworzenie stron od podstaw

 

Skomentuj